Tarihçemiz

MARSALA

Marsala Tekstil

Marsala Tekstil, 1940 yılından bu yana tekstil konusunda uzmanlaşmış bir ailenin üyesi olan Mehmet Çetin Özel ve Özlem Özel tarafından 2015 yılında kuruldu. Mehmet Çetin Özel ve Özlem Özel sahip oldukları birikimi kullanarak Marsala’yı tüm dünyada tanınan bir kumaş markası yapma hedefiyle yola çıktılar.

Marsala, kumaş üretiminde doğru ürünü çok hızlı üretmenin en önemli hedef olduğunu bilerek, deneyimli ve nitelikli bir ekiple, gelişmiş teknolojisi ve üretim tesisi ile her zaman en yeni ve en beğenilen kumaşı üretmek için çalışır. 

Marsala kadın, erkek ve çocuk konfeksiyonu üreten global ve yerel markalara ve bu markaların tedarikçilerine hizmet vermektedir.

İhracat Yaptığımız Ülkeler
İspanya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Portekiz, İtalya, Rusya, Almanya, Danimarka, İngiltere, Hollanda

Ürün Yelpazesi
Viskon, Viskon / Polyester, Viskon / Polyamid, Tencel, Modal, Pamuk, Pamuk Polyester, Pamuk Polyester Elastan, Pamuk Naylon, Pamuk Naylon Elastan, Pamuk, Viskon, Polyester, Naylon Elastan, Tencel, Pamuk Keten, Polyester Viskon Keten, Naturel, Rejenere ve Sentetik Elyaf Karışımları, Sürdürülebilir Kumaşlar, Yeni Nesil Seacell Kumaşlar, Yeni Nesil Kenevir Kumaşlar, Yeni Nesil Umorfil Kumaşlar.

Üretim

21.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu Marsala, aylık 1.500.000 metre üretim kapasitesine sahiptir. Marsala’da istenilen kumaş özelliğini elde etmek için gerekli elyafı ve ipliği, en doğru boyarmadde ve kimyasallarla en doğru teknolojik makinelerle bir araya getirerek özgün dokunuş ve görünüme sahip kumaşlar üretilir.

Boyama işlemleri en son teknoloji ve otomasyon sistemleri  kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Boyama sürecinde hatasızlığın sağlanması için üretim reçetelerinde kullanılan kimyasallar robotik sistemle tartılır, boyalar otomatik olarak eritilir ve işlenir. 

Marsala dokumasındaki özel numune dokuma, çözgü ve iplik hattının yanısıra boyahanesindeki 6 adet numune boyama makinesi ve sadece numune üretimine odaklanmış numune üretim uzman kadrosu ile numune üretimini, titizlikle ve seri üretimden daha hızlı gerçekleştirebilir.

Dokuma
100 adet Armür (Picanol) ve 10 adet Jakar (Picanol), 2 adet Konik Çözgü Makinesi, 1 adet Numune Çözgü Makinesi, 1 adet Bobin Haşıl Makinesi (Yamada)

Boyahane
2 adet RAM makinesi, 16 adet Jet boyama makinesi (Dilmenler ve THEN SYNERGY), Poltex Kalender, Cibitex Sanfor, Biancalani Airo, ön işlem makineleri


 

ozel-cifti

Partnerlerimiz

---

partner1
partner2
partner3
partner4
partner5
partner6
partner7
partner8
partner9
partner10
partner11
partner12
photo_logo
untitled-5-01
untitled-5-02
untitled-5-03
untitled-5-04
untitled-5-05
untitled-5-06
untitled-5-07

VİZYONUMUZ

Hedefimiz

Modada öncü, giyim kumaşında lider ve vazgeçilmez kuruluş olmak.

MİSYONUMUZ

Amacımız

Çevre dostu yüksek teknolojisini kullanarak tasarladığı yenilikçi ve özgün ürünleri ile müşteri beklentilerini hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde karşılamak.

DEĞERLERİMİZ

Önceliklerimiz

Çözüm Odaklıyız Yenilikçiyiz Sürekli Geliştiriciyiz Değişimi Yönetiriz Hızlıyız Sorumluluk Sahibiyiz